Stacja Biologiczna UG Aktualności Gra terenowa "OBCY ATAKUJĄ"

Gra terenowa "Obcy atakują"

Miło nam poinformować, że od października 2019 roku w okolicach Stacji Biologicznej działa gra terenowaOBCY ATAKUJĄ poświęcona inwazyjnym gatunkom roślin. Na terenie Górek Wschodnich oraz przy granicy rezerwatu Ptasi Raj rozmieszczono 20 przystanków z QR kodami. Na każdej stacji można zdobyć wiadomości na temat biologicznych inwazji, nauczyć się rozpoznawać niebezpieczne dla rodzimej przyrody gatunki roślin, poszerzyć swoją wiedzę o sposobach rozprzestrzeniania się gatunków i metodach ich zwalczania. W każdym punkcie można także sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytanie testowe.

W latach 2019-2020 w ramach realizacji projektu PO WER "Obcy atakują - młodzi odkrywcy badają rośliny inwazyjne" w grze terenowej biorą udział grupy szkolne. W tym roku  do gry zaprosiliśmy Szkołę Podstawową nr 88 z Gdańska-Świbna, z którą Stacja Biologiczna podpisała list intencyjny. W październiku w Stacji Biologicznej gościliśmy 5 grup uczniów z tej szkoły. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej poświęconej inwazyjnym gatunkom roślin, zdobyli wiedzę o biologicznych inwazjach, poznali metody pracy botanika i nauczyli się obsługi podstawowych przyrządów wykorzystywanych w badaniach terenowych. Łącznie w zajęciach wzięło udział 55 uczniów z klas III-VI oraz 19 uczniów z kl. VII. Dla młodszych i starszych grup przewidzieliśmy zadania o różnym stopniu trudności. W trakcie gry uczniowie wypełniali karty pracy i ku naszej radości wszyscy zdobyli wymaganą liczbę punktów w pytaniach testowych.

W najbliższym czasie ruszy rekrutacja grup, które zaprosimy do udziału w grze w 2020 roku.

Gra jest również dostępna dla wszystkich chętnych, którzy dysponują urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu i możliwością skanowania QR kodów. Zapraszamy serdecznie wiosną, gdy wegetacja będzie sprzyjała poszukiwaniu "OBCYCH" ;)

Ostatnio modyfikowane: 06.11.2019