Stacja Biologiczna UG Aktualności Noc Biologów 2020

Noc Biologów2020

Po raz kolejny Stacja Biologiczna gościła na Nocy Biologów, organizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku rezydowaliśmy przed budynkiem Wydziału, ponieważ na naszym stanowisku pojawił się m.in. kociołek z parującym, pachnącym ziołami naparem.

Pod hasłem "Zmysłowe zagadki babki zielarki" sprawdzaliśmy jak działają nasze zmysły: smak, węch, dotyk, wzrok.

Nasi goście chętnie próbowali sporządzonej przez "babkę zielarkę" mikstury, która chroni przed przeziębieniem, sprawdzali, czy potrafią rozpoznać składniki zielarskich receptur polegając wyłącznie na zmyśle dotyku, wąchali aromaty olejków i rozpoznawali kuchenne przyprawy.

Mimo chłodnej aury i porywistego wiatru wszyscy bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy Wydziałowi Biologii za zaproszenie i życzliwość, a wszystkim odwiedzającym nasze stanowisko za ciekawość świata i dociekliwość.

Do zobaczenia za rok!

Ostatnio modyfikowane: 16.01.2020