Stacja Biologiczna UG Aktualności Ochrona zapylaczy - projekt realizowany przez Stację

Ochrona zapylania gwarancją miodu zbierania

W tym roku Stacja Biologiczna wraz z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego realizuje projekt „Ochrona zapylania, gwarancją miodu zbierania- czyli o roślinach miodo i pyłkodajnych i ich zapylaczach”. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Zaplanowane w projekcie zadania związane są zarówno z czynną ochroną owadów zapylających, poprzez stworzenie miejsca przyjaznego dla zapylaczy (baza pożytkowa "Pszczeli Zakątek"), jak i edukacją, która podnosi świadomość ekologiczną odbiorców i promuje postawy zapewniające ochronę bioróżnorodności.

13.06.2019 gościliśmy z Stacji pierwszą grupę osób zainteresowanych kwestią ochrony zapylaczy. Na czterogodzinne warsztaty składają się:

- wykład dotyczący bioróżnorodności owadów zapylających, prowadzony przez Sonię Ziębę, entomologa, absolwentkę Wydziału Biologii UG

- warsztaty z pszczelarzem, Waldemarem Hinzem z Leśnego Ogrodu Botanicznego (m. in. opowieść o zasadach i warunkach hodowli roju pszczelego, prezentacja ula, nauka tworzenia ramek z plastrem wosku, pozyskiwanie miodu w praktyce, degustacja produktów pszczelich)

- zbiór i obserwacje zapylaczy z entomologiem, Sonią Ziębą

- obserwacje kwiatów zapylanych przez owady - zajęcia z botanikiem, Katarzyną Żółkoś.

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swoich wiadomości o owadach zapylających skontaktuj się z nami! Tel. 725 99 11 48 lub e-mail: stacja@biol.ug.edu.pl. Mile widziane grupy zorganizowane. Uwaga! Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych.

Ostatnio modyfikowane: 26.06.2019